Garance doručení do 60 minut! ❤️
Tip
Značka: Pellini

Latte macchiato

14 hodnocení
69 Kč 79 Kč 89 Kč 99 Kč od 69 Kč
Síla kávy
Množství
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Větší z káv zjemněných mlékem. Větší množství mléka.

Kategorie: Káva

Latte macchiato je pro ty, kteří ještě víc milují kávu zjemněnou mlékem. Káva v něm nejde skoro cítit, vytváří jen příjemný nádech. Vždyť v Itálii tento nápoj vznikl jako káva pro děti!

Latte macchiato je nápoj, který vychází z espressa. To je totiž základním nápojem italského způsobu kávy. Na jeho kvalitě velmi záleží, protože skvělé latte macchiato nikdy nemůže být skvělé, pokud skvělým nebylo i espresso, ze kterého vzešlo.

Espresso je velmi tvrdým nápojem, který pijí skuteční gurmáni. Nicméně, velká část lidí má raději kávu zjemněnou mlékem. A právě pro ty je tu latte macchiato.

Latte macchiato je nápoj o celkovém objemu více než 250 ml. Rozdíl oproti cappuccinu je v jeho celkovém objemu. Latte macchiato se připravuje tak, že se nejdříve napění mléko do podoby mikropěny, které se nalije do kelímku. Zde se během chvíličky mléčná pěna oddělí od mléka a utvoří na povrchu pevnější vrstvu. Espresso se pak nalévá až jako poslední a vytváří na povrchu nápoje typickou skvrnu od kávy. Vlitím kávy se navíc vytvoří tři vrstvy. Úplně dole je mléko, nad ním je káva a úplně nahoře je mléčná pěna.

Mikropěna je velmi jemná pěna vznikající šleháním mléka vodní párou na trysce kávovaru. Ideálně má konzistenci husté tekuté smetany bez viditelných bublinek. V ústech by měla mít příjemnou sladkou chuť a nesuchou texturu.

Baristé v Trdlokafe jsou na přípravu espressa trénování dlouhé desítky hodin, aby Vám byli schopni připravit espresso, které bude opravdovým zážitkem. A navíc - my v Trdlokafe nejsme jen prodejci špičkových produktů. Ale jsme lidé, jejichž posláním je dělat druhým lidem radost a zlepšovat jim den. Vyzkoušejte naše espresso a nechte se nakazit skvělou náladou našich lidí. Těšíme se na Vás! ❤️

Na výběr je:

dle síly kávy:

  • single shot - 8,5 g kávy
  • double shot - 16 g kávy

dle množství:

  • L - 350 ml
  • XL - 450 ml