Garance doručení do 60 minut! ❤️
Značka: Pellini

Cappuccino

8 hodnocení
59 Kč 69 Kč 79 Kč 89 Kč od 59 Kč
Síla
Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Menší z káv zjemněných mlékem. Více kávové chuti.

Kategorie: Káva

Cappuccino je menší z nápojů pro ty, kteří milují kávu zjemněnou mlékem. V našem moderním provedení tzv. seattle style je na povrchu místo husté pěny tzv. mikropěna. Ta po napití tvoří příjemný, až sametový pocit v ústech. Dvě síly a dvě velikosti cappuccina.

Cappuccino je nápoj, který vychází z espressa. To je totiž základním nápojem italského způsobu kávy. Na jeho kvalitě velmi záleží, protože skvělé cappuccino nikdy nemůže být skvělé, pokud skvělým nebylo i espresso, ze kterého vzešlo.

Espresso je velmi tvrdým nápojem, který pijí skuteční gurmáni. Nicméně, velká část lidí má raději kávu zjemněnou mlékem. A právě pro ty je tu cappuccino.

Cappuccino je nápoj o celkovém objemu kolem 200 - 300 ml. Je tedy menší než Latte macchiato, ale zároveň větší, než espresso s mlékem. V původní italské receptuře obsahovalo cappuccino 2 cm vysokou hustou pěnu na horkém mléce. Nyní však moderní kavárny (s Trdlokafe v čele) připravují spíše jeho moderní, tzv. seattle style variantu, kdy je místo husté pěny na povrchu tzv. mikropěna. Ta je více provázaná s mlékem a po napití vytváří příjemný, až sametový pocit v ústech.

Mikropěna je velmi jemná pěna vznikající šleháním mléka vodní párou na trysce kávovaru. Ideálně má konzistenci husté tekuté smetany bez viditelných bublinek. V ústech by měla mít příjemnou sladkou chuť a nesuchou texturu.

U cappuccina hraje zásadní roli jeho teplota. Mléko by nikdy nemělo být teplejší, než 65 °C. Pak se totiž mění struktura bílkovin v mléce, ale také jeho chuť. Navíc to nejde pít, vždyť z toho pálí pusa. Ze správně připraveného cappuccina se při napití nelze popálit!

Uměním Baristy je v případě cappuccina vytvořit nápoj bez viditelných bublin. Hladina musí kopírovat okraj kelímku, nesmí vyčnívat do kopce. Pokud je na cappuccino latte art, tedy obrázek např. se srdíčkem na jeho povrchu, jedná se o třešničku na dortu. Latte art je samostatnou disciplínou, ve které se konají dokonce samostatná mistrovství!

Baristé v Trdlokafe jsou na přípravu espressa trénování dlouhé desítky hodin, aby Vám byli schopni připravit espresso, které bude opravdovým zážitkem. A navíc - my v Trdlokafe nejsme jen prodejci špičkových produktů. Ale jsme lidé, jejichž posláním je dělat druhým lidem radost a zlepšovat jim den. Vyzkoušejte naše espresso a nechte se nakazit skvělou náladou našich lidí. Těšíme se na Vás! ❤️

Na výběr je:

dle síly kávy:

  • single shot - 8,5 g kávy
  • double shot - 16 g kávy

dle množství:

  • L - 250 ml
  • XL - 350 ml